گروه اخلاق پژوهشکده اخلاق و معنویت برگزار کرد؛سمینار علمی جرم ترک انفاق
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): گروه اخلاقِ پژوهشکده اخلاق و معنویت، سمینار علمی پروژه «جرم ترک انفاق؛ نگاهی انتقادی به سیاست های تقنینی و قضایی» را روز سه شنبه 24 دی ماه برگزار کرد.
پژوهشکده اخلاق و معنویت کرسی ترویجی برگزار کرد:مفهوم شناسی و گونه شناسی تعارض اخلاقی
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): به همت گروه تربیتِ پژوهشکدۀ اخلاق و معنویت، کرسی ترویجی «مفهوم شناسی و گونه شناسی تعارض اخلاقی» در روز دوشنبه 16 دی ماه برگزار شد.
مصاحبه با دکتر حسین مرادی؛ گزارش، تحلیل و ارزیابی نظریه های رشد اخلاقی
یکی از جدیدترین آثار چاپ شده پژوهشکدۀ اخلاق و معنویت، کتاب «نظریه های کلاسیک شناختی-تحولی در رشد اخلاقی» است که با همت و تلاش حجج اسلام: دکتر حسین دیبا، دکتر حسن بوسلیکی و آقای حسین مرادی، نگاشته و توسط پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر و روانه بازار نشر شده است. از این رو برای آشنایی بیشتر با مباحث این اثر فاخر، گفت و گویی با آقای حسین مرادی، یکی از نویسندگان این کتاب انجام شده که در ذیل با هم می خوانیم:
جدیدترین اثر منتشرشدۀ پژوهشکدۀ اخلاق و معنویت؛نظریه های کلاسیک شناختی-تحولی در رشد اخلاقی
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): کتاب نظریه های کلاسیک شناختی-تحولی در رشد اخلاقی، چاپ و روانه بازار نشر گردید.
در دیدار با اصحاب قلم؛دکتر حسن بوسلیکی از اخلاق جهانی گفت
در هفتادوچهارمین جلسه دیدار با اهل قلم، دکتر حسن بوسلیکی با برخی اصحاب قلم دیدار کرد و درباره کتاب «اخلاق جهانی» به گفت و گو پرداخت.
در پنجمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری هفته پژوهش؛پژوهشکدۀ اخلاق و معنویت با سه اثر جدید
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): پژوهشکده اخلاق و معنویت با سه اثر پژوهشی جدید و نُه عنوان اثر آماده نشر، در پنجمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری هفته پژوهش شرکت کرده است.
به همت پژوهشکدۀ اخلاق و معنویت؛درآمدی بر سبک بخشندگی منتشر شد
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): کتاب درآمدی بر سبک بخشندگی؛ اصول و قواعد انفاق در نظام اخلاقی اسلام، تالیف کاظم دلیری، چاپ و روانۀ بازار نشر شد.
مصاحبه با دکتر مسعود آذربایجانی؛عملکرد جمهوری اسلامی ایران در ترویج معنویت طی چهل سال و نگاهی به آینده
معنویت گرایی مقوله ای است که از دیرباز مورد توجه مردم و جوامع مختلف بوده؛ هرچند در شکل و شیوه تفاوت هایی با هم داشته اند. جمهوری اسلامی ایران نیز طی بیش از چهار دهه، در زمینه ترویج معنویت گرایی فعالیت هایی انجام داده که برخی موفق بوده و برخی نیز کاستی هایی داشته است. امروزه نیز با توجه به ورود معنویت های نوظهور و مدرن در جهان، بایسته است با نگاهی به آینده، دستاوردهای جمهوری اسلامی در ترویج معنویت بازخوانی شود. مصاحبه زیر، حاصل گفت و گوی دکتر احمد شاکرنژاد؛ مدیر گروه اسلام و مطالعات معنویت با حجت الاسلام دکتر مسعود آذربایجانی؛ عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه است:
کرسی ترویجی عرضه و نقد ایده علمی؛تحلیل گونه های معنویت گرایی در ایران
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): به همت پژوهشکدۀ اخلاق و معنویت، کرسی ترویجی «تحلیل گونه های معنویت گرایی در جمهوری اسلامی ایران» در روز پنج شنبه 23 آبان برگزار شد.
برگزاری هم اندیشی توسط پژوهشکده اخلاق و معنویت؛معنویت عاشورایی و الگوی اسلامی‌ایرانی پیشرفت
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): صبح امروز به همت پژوهشکدۀ اخلاق و معنویت، هم اندیشی تخصصی «معنویت عاشورایی و الگوی اسلامی‌ایرانی پیشرفت» برگزار شد.
پژوهشکده اخلاق و معنویت هم اندیشی برگزار می کند؛معنویت عاشورایی و الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): پژوهشکدۀ اخلاق و معنویت، هم اندیشی تخصصی «معنویت عاشورایی و الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت» را برگزار می کند.
پژوهشکده اخلاق و معنویت نشست علمی برگزار کرد؛ معنویت و گام دوم انقلاب اسلامی
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): پژوهشکده اخلاق و معنویت در ادامه سلسله نشست های علمی همایش ملی گام دوم انقلاب، صبح روز پنج شنبه 11 مهرماه، نشست «معنویت و گام دوم انقلاب اسلامی» را برگزار کرد.
در ادامه سلسله نشست های علمی همایش ملی گام دوم انقلاب برگزار شد: نسبت آیندۀ فضای مجازی با آیندۀ انقلاب اسلامی
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): پژوهشکده اخلاق و معنویت با همکاری مرکز همکاری های بین الملل پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، عصر روز دوشنبه، نشست علمی «نسبت آیندۀ فضای مجازی با آیندۀ انقلاب اسلامی» را برگزار کرد.
سلسله نشست های علمی همایش ملی گام دوم انقلاب؛ معنویت اسلام و چالش های جهان معاصر
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): در ادامه سلسله نشست های علمی همایش ملی گام دوم انقلاب، پژوهشکده اخلاق و معنویت، صبح روز پنج شنبه چهارم مهرماه، نشست «معنویت اسلام و چالش های جهان معاصر» را برگزار کرد.
پژوهشکده اخلاق و معنویت برگزار کرد: شاخصه های معنویت اسلامی در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): پژوهشکده اخلاق و معنویت با همکاری مرکز همکاری های بین الملل پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، عصر روز پنج شنبه، نشست «شاخصه های معنویت اسلامی در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب» را برگزار کرد.
پنجمین نشست انگلیسی پژوهشکده اخلاق و معنویت؛معنویت عصر جدید (New Age spirituality)
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): پنجمین نشست تخصصی انگلیسی «New Age spirituality» (معنویت عصر جدید)، عصر روز پنج شنبه 28 شهریور، در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد.
چهارمین نشست انگلیسی پژوهشکده اخلاق برگزار شدتکثرگرایی تمدنی و نظم معنوی از دیدگاه اسلامی (Civilization Pluralism & Spiritual Order (Islamic Perspective))
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): چهارمین نشست تخصصی انگلیسی «Civilization Pluralism & Spiritual Order (Islamic Perspective)» (تکثرگرایی تمدنی و نظم معنوی از دیدگاه اسلامی)، روز سه شنبه 26 شهریور، در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد.
مصاحبه با حجت الاسلام دکتر رفیعی هنر؛ چگونگی تعیین میزان متخلّق بودن افراد و سطح ویژگی‌ های اخلاقی آن ‌ها
مقدمه: یکی از پروژه های گروه تربیتِ پژوهشکده اخلاق و معنویت، پروژه «وضعیت سنجی، بازبینی و طراحی مقیاس‌های حوزه روان‌شناسی اخلاق» است؛ این پژوهش به بررسی مقیاس هایی می پردازد که میزان متخلّق بودن افراد را تعیین کرده و سطح ویژگی‌ های اخلاقی آن ‌ها را می سنجد. مجری این طرح پژوهشی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حمید رفیعی هنر می باشد و مصاحبه زیر، حاصل گفت و گوی کوتاه با ایشان است:
نشست تخصصی در حوزه علممیه نواب مشهد؛تبیین رویکرد نوگرا به پژوهش در اخلاق با نگاه تحولی
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): پژوهشکده اخلاق و معنویت روز گذشته در حوزه علمیه نواب مشهد، نشست تخصصی برگزار کرد.
12345678>>>

پربازدید‌ترین مطالب

مطالب مرتبط

پربازدید‌ترین مطالب

مطالب مرتبط
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 46278
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

مرکز اخلاق و تربیت اسلامی
مجری سایت : شرکت سیگما