برگزاری نشست علمی؛هنجارشناسی اخلاقی کرامت در مددکاری اجتماعی
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): در ادامه سلسله نشست های علمی، نشست علمی «هنجارشناسی اخلاقی کرامت در مددکاری اجتماعی» با ارائه دکتر محمدتقی اسلامی برگزار شد.
برگزاری فاز دوم مشق اجتهاد در گرگان؛اخلاق پژوهی
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): فاز دوم طرح روشمند سازی علوم اسلامی با عنوان اخلاق پژوهی؛ روش شناسی اخلاق اجتهادی و استنباطی، در گرگان برگزار می شود.
پژوهشکده اخلاق و معنویت سمینار علمی برگزار می کند:کثرت گرایی سلوکی در قرآن
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): پژوهشکدۀ اخلاق و معنویت، سمینار علمی با موضوع کثرت گرایی سلوکی در قرآن را در روز پنج شنبه 17 بهمن برگزار می کند.
برگزاری نشست خبری؛طرح روشمند سازی علوم اسلامی؛ مشق اجتهاد
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): نشست خبری طرح روشمند سازی علوم اسلامی و آغاز کارگاه های مشق اجتهاد با حضور جمعهی از خبرنگاران و اصحاب رسانه در سالن جلسات خبرگزاری حوزه برگزار شد.
اثر شایسته تقدیر در بیست و یکمین جشنواره کتاب سال حوزه؛«مدلی برای عوامل و سازوکارهای تأثیر خانواده و رسانه در رشد اخلاقی»
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): «مدلی برای عوامل و سازوکارهای تأثیر خانواده و رسانه در رشد اخلاقی»؛ تالیف حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن بوسلیکی، در بیست و یکمین دوره همایش کتاب سال حوزه، اثر شایسته تقدیر شناخته شد.
اثر برگزیده بیست و یکمین همایش کتاب سال حوزه؛الگوی درماني خودنظم‌جویي اسلامی برای درمان افسردگي
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): در بیست و یکمین همایش کتاب سال حوزه، رساله دکتری حجت الاسلام والمسلمین دکتر حمید رفیعی هنر، با عنوان «الگوی خودنظم‌جویي اسلامی برای درمان افسردگي»، جزو کتاب های برگزیده شناخته شد.
گروه اخلاق پژوهشکده اخلاق و معنویت برگزار کرد؛سمینار علمی جرم ترک انفاق
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): گروه اخلاقِ پژوهشکده اخلاق و معنویت، سمینار علمی پروژه «جرم ترک انفاق؛ نگاهی انتقادی به سیاست های تقنینی و قضایی» را روز سه شنبه 24 دی ماه برگزار کرد.
پژوهشکده اخلاق و معنویت کرسی ترویجی برگزار کرد:مفهوم شناسی و گونه شناسی تعارض اخلاقی
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): به همت گروه تربیتِ پژوهشکدۀ اخلاق و معنویت، کرسی ترویجی «مفهوم شناسی و گونه شناسی تعارض اخلاقی» در روز دوشنبه 16 دی ماه برگزار شد.
مصاحبه با دکتر حسین مرادی؛ گزارش، تحلیل و ارزیابی نظریه های رشد اخلاقی
یکی از جدیدترین آثار چاپ شده پژوهشکدۀ اخلاق و معنویت، کتاب «نظریه های کلاسیک شناختی-تحولی در رشد اخلاقی» است که با همت و تلاش حجج اسلام: دکتر حسین دیبا، دکتر حسن بوسلیکی و آقای حسین مرادی، نگاشته و توسط پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر و روانه بازار نشر شده است. از این رو برای آشنایی بیشتر با مباحث این اثر فاخر، گفت و گویی با آقای حسین مرادی، یکی از نویسندگان این کتاب انجام شده که در ذیل با هم می خوانیم:
جدیدترین اثر منتشرشدۀ پژوهشکدۀ اخلاق و معنویت؛نظریه های کلاسیک شناختی-تحولی در رشد اخلاقی
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): کتاب نظریه های کلاسیک شناختی-تحولی در رشد اخلاقی، چاپ و روانه بازار نشر گردید.
در دیدار با اصحاب قلم؛دکتر حسن بوسلیکی از اخلاق جهانی گفت
در هفتادوچهارمین جلسه دیدار با اهل قلم، دکتر حسن بوسلیکی با برخی اصحاب قلم دیدار کرد و درباره کتاب «اخلاق جهانی» به گفت و گو پرداخت.
در پنجمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری هفته پژوهش؛پژوهشکدۀ اخلاق و معنویت با سه اثر جدید
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): پژوهشکده اخلاق و معنویت با سه اثر پژوهشی جدید و نُه عنوان اثر آماده نشر، در پنجمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری هفته پژوهش شرکت کرده است.
به همت پژوهشکدۀ اخلاق و معنویت؛درآمدی بر سبک بخشندگی منتشر شد
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): کتاب درآمدی بر سبک بخشندگی؛ اصول و قواعد انفاق در نظام اخلاقی اسلام، تالیف کاظم دلیری، چاپ و روانۀ بازار نشر شد.
مصاحبه با دکتر مسعود آذربایجانی؛عملکرد جمهوری اسلامی ایران در ترویج معنویت طی چهل سال و نگاهی به آینده
معنویت گرایی مقوله ای است که از دیرباز مورد توجه مردم و جوامع مختلف بوده؛ هرچند در شکل و شیوه تفاوت هایی با هم داشته اند. جمهوری اسلامی ایران نیز طی بیش از چهار دهه، در زمینه ترویج معنویت گرایی فعالیت هایی انجام داده که برخی موفق بوده و برخی نیز کاستی هایی داشته است. امروزه نیز با توجه به ورود معنویت های نوظهور و مدرن در جهان، بایسته است با نگاهی به آینده، دستاوردهای جمهوری اسلامی در ترویج معنویت بازخوانی شود. مصاحبه زیر، حاصل گفت و گوی دکتر احمد شاکرنژاد؛ مدیر گروه اسلام و مطالعات معنویت با حجت الاسلام دکتر مسعود آذربایجانی؛ عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه است:
کرسی ترویجی عرضه و نقد ایده علمی؛تحلیل گونه های معنویت گرایی در ایران
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): به همت پژوهشکدۀ اخلاق و معنویت، کرسی ترویجی «تحلیل گونه های معنویت گرایی در جمهوری اسلامی ایران» در روز پنج شنبه 23 آبان برگزار شد.
برگزاری هم اندیشی توسط پژوهشکده اخلاق و معنویت؛معنویت عاشورایی و الگوی اسلامی‌ایرانی پیشرفت
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): صبح امروز به همت پژوهشکدۀ اخلاق و معنویت، هم اندیشی تخصصی «معنویت عاشورایی و الگوی اسلامی‌ایرانی پیشرفت» برگزار شد.
پژوهشکده اخلاق و معنویت هم اندیشی برگزار می کند؛معنویت عاشورایی و الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): پژوهشکدۀ اخلاق و معنویت، هم اندیشی تخصصی «معنویت عاشورایی و الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت» را برگزار می کند.
پژوهشکده اخلاق و معنویت نشست علمی برگزار کرد؛ معنویت و گام دوم انقلاب اسلامی
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): پژوهشکده اخلاق و معنویت در ادامه سلسله نشست های علمی همایش ملی گام دوم انقلاب، صبح روز پنج شنبه 11 مهرماه، نشست «معنویت و گام دوم انقلاب اسلامی» را برگزار کرد.
در ادامه سلسله نشست های علمی همایش ملی گام دوم انقلاب برگزار شد: نسبت آیندۀ فضای مجازی با آیندۀ انقلاب اسلامی
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): پژوهشکده اخلاق و معنویت با همکاری مرکز همکاری های بین الملل پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، عصر روز دوشنبه، نشست علمی «نسبت آیندۀ فضای مجازی با آیندۀ انقلاب اسلامی» را برگزار کرد.
سلسله نشست های علمی همایش ملی گام دوم انقلاب؛ معنویت اسلام و چالش های جهان معاصر
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): در ادامه سلسله نشست های علمی همایش ملی گام دوم انقلاب، پژوهشکده اخلاق و معنویت، صبح روز پنج شنبه چهارم مهرماه، نشست «معنویت اسلام و چالش های جهان معاصر» را برگزار کرد.
12345678>>>

پربازدید‌ترین مطالب

مطالب مرتبط

پربازدید‌ترین مطالب

مطالب مرتبط
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 48819
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

مرکز اخلاق و تربیت اسلامی
مجری سایت : شرکت سیگما