عملکرد جمهوری اسلامی ایران در ترویج معنویت طی چهل سال و نگاهی به آینده
  • 1398/9/2 شنبه مصاحبه با دکتر مسعود آذربایجانی؛ عملکرد جمهوری اسلامی ایران در ترویج معنویت طی چهل سال و نگاهی به آینده
    معنویت گرایی مقوله ای است که از دیرباز مورد توجه مردم و جوامع مختلف بوده؛ هرچند در شکل و شیوه تفاوت هایی با هم داشته اند. جمهوری اسلامی ایران نیز طی بیش از چهار دهه، در زمینه ترویج معنویت گرایی فعالیت هایی انجام داده که برخی موفق بوده و برخی نیز کاستی هایی داشته است. امروزه نیز با توجه به ورود معنویت های نوظهور و مدرن در جهان، بایسته است با نگاهی به آینده، دستاوردهای جمهوری اسلامی در ترویج معنویت بازخوانی شود. مصاحبه زیر، حاصل گفت و گوی دکتر احمد شاکرنژاد؛ مدیر گروه اسلام و مطالعات معنویت با حجت الاسلام دکتر مسعود آذربایجانی؛ عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه است:
رسوخ فرهنگ عاشورا در جان و دل مردم
  • 1398/7/20 شنبه مصاحبه با دکتر آذربایجانی؛ رسوخ فرهنگ عاشورا در جان و دل مردم
    صبح روز پنج شنبه 18 مهر 98، پژوهشکده اخلاق و معنویت یک هم اندیشی با عنوان «معنویت عاشورایی و الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت» برگزار کرد. در این هم اندیشی که تا ساعت 12 ادامه داشت، برخی از چهره های فرهنگی و علمی تهران و نیز اندیشمندان و صاحب نظران در موضوع یادشده حضور داشتند؛ حجت الاسلام والمسلمین دکتر مسعود آذربایجانی، رئیس اندیشکده معنویت، ریاست این جلسه را بر عهده داشت و دکتر احمد شاکرنژاد، مدیر گروه اسلام و مطالعات معنویت، دبیر علمی نشست بود.
فلسفۀ شکل‌گیری گروه «اسلام و مطالعات معنویت» و اهداف آن
  • 1398/7/14 يكشنبه مصاحبه با رئیس پژوهشکده اخلاق و معنویت؛ فلسفۀ شکل‌گیری گروه «اسلام و مطالعات معنویت» و اهداف آن
    پژوهشکدۀ اخلاق و معنویت، به ریاست جناب حجت الاسلام والمسلمین دکتر مهدی علیزاده، از سه گروهِ «اخلاق»، «تربیت» و «اسلام و مطالعات معنویت» تشکیل شده که مدیریت این سه گروه، به ترتیب با آقایان: دکتر محمدتقی اسلامی، دکتر حسن بوسلیکی و دکتر احمد شاکرنژاد می باشد. در چهارم خرداد 98، گفت و گویی با دکتر علیزاده، ریاست این پژوهشکده، درباره رسالت و اهداف تشکیل گروه اسلام و مطالعات معنویت به عنوان جدیدترین گروه این پژوهشکده انجام شده که متن زیر، حاصل این مصاحبه است:
1

پربازدید‌ترین مطالب

مطالب مرتبط

پربازدید‌ترین مطالب

مطالب مرتبط
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 148
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

مرکز اخلاق و تربیت اسلامی
مجری سایت : شرکت سیگما